Yamaha YRA 402B - altová zobcová flétna

Kód: YRA 402B
Neohodnoceno
Značka: Yamaha
739 Kč 610,74 Kč bez DPH
Skladem

Yamaha YRA 402 je altová zobcová flétna s barokním prstokladem a vzhledem připomínajícím slavné flétny Rottenburgh ze sedmnáctého století. Je to první zobcová flétna na světě, která je vyrobena z biomasy v kombinaci s pryskyřicí Ekodia.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Yamaha YRA 402 je altová zobcová flétna s barokním prstokladem a vzhledem připomínajícím slavné flétny Rottenburgh ze sedmnáctého století. Je to první zobcová flétna na světě, která je vyrobena z biomasy v kombinaci s pryskyřicí Ekodia. Její tělo je těžší než u běžně používaného plastu ABS a tím pádem je její zvuk bližší dřevěnému nástroji. Jedná se o trojdílnou konstrukci pro snadnou údržbu. Flétna je vybavena prohnutým foukacím otvorem, který usnadňuje práci s tónem. Včetně látkového pouzdra, plastového vytěráku, mazadla a tabulky prstokladů.

 
Yamaha nabízí bezpečné a spolehlivé nástroje

Od výběru materiálů, až po výrobní procesy, klade firma Yamaha důraz na bezpečnost a spolehlivost Yamaha zobcových fléten. Yamaha ABS zobcové flétny odpovídají všem následujícím nařízením vztahujícím se k výrobě a použití chemických látek (Japonsko: Food Sanitation Law; EU: REACH - Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals; USA: CPSIA - Consumer Product Safety Improvement Act). Flétny jsou vyráběny v továrná s certifikací kvality ISO. Ke spojování částí sopránových a altových zobcových fléten je namísto lepení využívána ultrazvuková technologie spojování.


Konstrukce

Flétna je plastová a třídílná, což usnadňuje její údržbu. Flétnu tak můžete rozložit, vymýt vlažnou vodou a jednoduše vytřít do sucha. Je to první zobcová flétna na světě, která je vyrobena z biomasy v kombinaci s pryskyřicí Ekodia. Její tělo je těžší než u běžně používaného plastu ABS a tím pádem je její zvuk bližší dřevěnému nástroji.

Design

Flétna má prohnutý foukací otvor, který usnadňuje práci s tónem a směrem ke spodnímu dílu mírně se zužující tělo.


Prstoklad

Flétna nabízí v Čechách nejpoužívanější anglický (barokní) systém prstokladu.

 


Zvuk

Tělo této flétny je těžší než u běžně používaného plastu ABS a tím pádem je její zvuk bližší dřevěnému nástroji. Výsledný zvuk má měkčí, zaostřenější tón, navíc došlo i ke zlepšení odezvy a vylepšení ovládání výšek.

Příslušenství

Součástí dodávky je textilní povlak, mazadlo, plastový vytěrák a tabulka prstokladu.

 Specifikace Yamaha YRA 402B

 

  • Altová zobcová flétna
  • Model Rottenburg
  • Ladění F
  • Plast: Ekodear, 3 dílná
  • Anglický (barokní) prstoklad
  • Barva: světle žlutá s ozdobnými kroužky v barvě slonoviny
  • Součástí dodávky: textilní povlak, mazadlo, plastový vytěrák, krytky spojů a tabulka prstokladu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: