Vánoční písně a koledy - zpívání s Pavlem Jurkovičem

Neohodnoceno

Titul významného českého hudebníka a pedagoga Pavla Jurkoviče obsahuje na sto dvacet českých i zahraničních koled, písní a rorátů.

Dostupnost Skladem
Kód: 6317
179 Kč 179 Kč bez DPH
Vánoční písně a koledy - zpívání s Pavlem Jurkovičem
Neohodnoceno
  • Významný český hudebník, zpěvák, skladatel a kantor Pavel Jurkovič se vždy nejvíce těšil na advent a na Vánoce. Téměř novinová zpráva o Kristově narození v evangeliu sv. Lukáše totiž vyvolala a stále vyvolává obrovskou explozi tvořivosti – samozřejmě rovněž hudební. Těch chorálů, latinských písní středověku, barokních písní a vánočních lidových zpěvů! Pavel Jurkovič je uspořádával do různých, podomácku vyrobených sešitků či dávno nedostupných publikací. Nyní jsme shrnuli tyto materiály do nového zpěvníku, abychom mohli důstojně putovat tímto posvátným údobím.
  • Na sto dvacet českých i zahraničních koled, písní a rorátů je rozčleněno do čtyř tematických oddílů: „starší“ hudba, lidové koledy české, písně ze zahraničí a Jurkovičovy vlastní písně vztahující se k zimnímu období. Časově pak písně pokrývají období čtyřdenního adventu přes leden až ke Hromnicím.
  • Nová publikace představuje praktické vydání, se kterým bude možno chodit po koledě či je položit do klavírního stojánku, aby se kolem mohla sejít celá rodina. Jde totiž zejména o to, zpívat betlémskému děťátku společně.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: