OD GRAZIOSA K DIAMANTCE - Historie československých elektrofonických kytar - J.Jíra & M.Růžek

Neohodnoceno

Druhé vydání knihy referující o výrobě strunných hudebních nástrojů v poválečném Československu s unikátní fotogalerií nástrojů ze soukromých sbírek. 

Dostupnost Skladem
Kód: 8874
449 Kč 449 Kč bez DPH
OD GRAZIOSA K DIAMANTCE - Historie československých elektrofonických kytar - J.Jíra & M.Růžek
Neohodnoceno
od graciosa hudebninyandante
Novinka

OD GRAZIOSA K DIAMANTCE - Historie československých elektrofonických kytar - J.Jíra & M.Růžek

  • Kniha pojednává o vývoji a výrobě československých elektrofonických kytar od padesátých do devadesátých let. Obsahuje kompletní chronologický přehled modelů z jednotlivých výrobních závodů, zajímavosti z výroby, zkušenosti z používání jednotlivých typů.
  • Trojice kytar, které na světové výstavě Expo Brusel 1958 vyhrály zlatou medaili, zaujímá v knize čestné místo - na přední straně obálky. Slavný model Resonet Grazioso, kytara na kterou hrál George Harrison, je jednou z nich.
  • Galerie sólových a basových kytar zaujímá v knize celou polovinu 120 listů.
  • Skvělým doplňkem je přehledná tabulka vyráběných modelů.
  • V pamětnících kniha vyvolá nostalgické vzpomínky nad modely, se kterými se během své hudební kariéry setkávali. Ostatním odkryje slavnou minulost šikovných českých rukou.

"Druhé vydání této knihy je určeno hlavně těm, na které se jaksi v původním nákladu nedostalo. Významným dodatkem jsou stránky věnované českému výrobci NBE, který inspirován popsanou minulostí navazuje na vzpomínanou historii produkcí nově vylepšených nástrojů někdejších proslavených jmen. 

Po krátkou dobu bylo v záměru i rozšíření původního textu o doplňující příspěvky vyvolané otázkami čtenářů k podrobnějšímu osvětlení  některých aspektů v minulosti se odehrávající výroby. Ale vzhledem k prakticky nekončícímu tematickému poli, kdy by byl výrazně ovlivněn i rozsah publikace, se autoři nakonec rozhodli ponechat knihu v původním provedení jejího prvního vydání.

Na závěr lze už jen přát všem, kdo jsou postiženi nevyléčitelným sběratelsko-kutilským zájmem o všechny ty strunné miláčky, aby jim kniha ve volných chvílích přinesla přiměřenou dávku pohody."

(úvodem autoři Jaromír Jíra & Miloš Růžek)

Rok vydání: 2023

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: