Snadné kytarové skladbičky 3 - Stanislav Juřica

Neohodnoceno

Snadné kytarové skladbičky jsou napsány pro začínající a mírně pokročilé kytaristy, jsou určeny pro žáky Základních uměleckých škol 4. - 6. ročníku ve věku 11-14 let a tento titul je vhodným instruktivním doplňkem jakékoliv kytarové školy pro začátečníky.

Dostupnost Skladem
Kód: 60044
180 Kč 163,64 Kč bez DPH
Snadné kytarové skladbičky 3 - Stanislav Juřica
Neohodnoceno
  • Snadné kytarové skladbičky vznikaly podle potřeby žáků zlepšit tvoření tónů a tím i funkci pravé ruky, zlepšit pozici prstů na hmatníku a zdokonalit základní prvky kytarové hry.
  • Každá skladbička má určitý metodický záměr, ale nejsou to etudy, nýbrž přednesové skladbičky a proto je potřeba zahrát je nejen správně technicky, ale podporovat přitom také spontánní dětskou muzikalitu. 
  • Skladbičky jsou napsány pro začínající a mírně pokročilé kytaristy, jsou určeny pro žáky Základních uměleckých škol 4. - 6. ročníku ve věku 11-14 let a tento titul je vhodným instruktivním doplňkem jakékoliv kytarové školy pro začátečníky.
     

Stanislav Juřica (*1944) je hudební skladatel a pedagog, který učil hru na klasickou kytaru na konzervatoři v Pardubicích v letech 1978-2018. Byl spoluzakladatelem Mezinárodního kytarového festivalu s mistrovskými kurzy v Mikulově, který dodnes patří mezi špičkové kytarové akce v Evropě. Známé jsou jeho publikace v oblasti instruktivní kytarové literatury a transkripce renesanční a barokní hudby kytarového a loutnového typu.

Seznam skladeb: 

Pohoda / Easy time / Behagen Španělský smutek / Spanish Sadness / Spanischer Kummer
Rozjímání / Contemplation / Meditation Snění / Reverie / Träumerei
Kdepak ty ptáčku zpíváš rád? / Where Do You Like to Sing, Bird? / Wo singst du gerne, Vögelein? Melancholický valčík / Melancholic Waltz / Melancholischer Walzer
Píseň / Song / Lied Svítání / Sunrise / Sonnenaufgang
Romance / Romance/ Romanze Jen tak / Just Like That / Nur so
Mazurka España / Mazurka España / Mazurka España Úsvit / Daybreak / Tagesanbruch
Fanfáry pro moravskou smutnou princeznu / Fanfares for a sad Moravian Princess / Fanfaren für eine traurige mährische Prinzessin Sladké pokušení / Sweet Temptation / Süße Versuchung
Kolotoč / Carousel / Das Karussell Hledání / Quest / Suche

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: