Snadné kytarové skladbičky 2 - Stanislav Juřica

Neohodnoceno

Snadné kytarové skladbičky jsou napsány pro začínající kytaristy, jsou určeny pro žáky Základních uměleckých škol 2. a 3. ročníku ve věku 9-11 let a tento titul je vhodným instruktivním doplňkem jakékoliv kytarové školy pro začátečníky.

Dostupnost Skladem
Kód: 60043
159 Kč 159 Kč bez DPH
Snadné kytarové skladbičky 2 - Stanislav Juřica
Neohodnoceno
  • Snadné kytarové skladbičky vznikaly podle potřeby žáků zlepšit tvoření tónů a tím i funkci pravé ruky, zlepšit pozici prstů na hmatníku a zdokonalit základní prvky kytarové hry.
  • Každá skladbička má určitý metodický záměr, ale nejsou to etudy, nýbrž přednesové skladbičky a proto je potřeba zahrát je nejen správně technicky, ale podporovat přitom také spontánní dětskou muzikalitu.
  • Všechny skladby jsou doplněny stručnou metodickou poznámkou, která vychází z podstaty tvůrčího záměru upevnit základní návyky kytarové hry.
  • Skladbičky jsou napsány pro začínající kytaristy, jsou určeny pro žáky Základních uměleckých škol 2. a 3. ročníku ve věku 9-11 let a tento titul je vhodným instruktivním doplňkem jakékoliv kytarové školy pro začátečníky.

Stanislav Juřica (*1944) je hudební skladatel a pedagog, který učil hru na klasickou kytaru na konzervatoři v Pardubicích v letech 1978-2018. Byl spoluzakladatelem Mezinárodního kytarového festivalu s mistrovskými kurzy v Mikulově, který dodnes patří mezi špičkové kytarové akce v Evropě. Známé jsou jeho publikace v oblasti instruktivní kytarové literatury a transkripce renesanční a barokní hudby kytarového a loutnového typu.

Seznam skladeb:

Co ty, holka střapatá? / What about You, Tousled Girl? / Hey, struppiges Mädchen! Pojď si hrát / Come and Play / Komm spielen
Stará píseň / Old Song / Altes Lied To už je dávno / It Was a Long Time Ago / Es ist schon lange her
Swingově a líně / With Swing and Lazylike / Faul und mit Swing Vánek zazvoní, louka zavoní / The Breeze Will Chime, the Meadow Will Be Fragrant / Der Windhauch säuselt, die Wiese duftet
Jako valčík / Like a Waltz / Wie ein Walzer Souznění / Harmony / Der Einklang
Nevzpomínky / Non-memories / Fehlende Erinnerungen Vyprávění / Narration / Erzählung
Starodávná / Ancient Tune / Altertümliche Melodie Béčka a křížky / Flats and Sharps / Die „Be“s und die „Kreuze“
Pampeliška / Dandelion / Der Löwenzahn To jsou křídla motýlí / They are Butterfly Wings / Das sind Schmetterlingsflügel
Něha / Tenderness / Zärtlichkeit edmikráska / Daisy / Das Gänseblümchen
Rozloučení / Farewell / Der Abschied Alla passacaglia / Alla passacaglia / Alla passacaglia

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: