Snadné kytarové skladbičky 1 - Stanislav Juřica

Neohodnoceno

Snadné kytarové skladbičky jsou napsány pro začínající kytaristy, jsou určeny pro žáky Základních uměleckých škol 1. a 2. ročníku ve věku 8–10 let a tento titul je vhodným instruktivním doplňkem jakékoliv kytarové školy pro začátečníky.

Dostupnost Skladem
Kód: 60042
159 Kč 159 Kč bez DPH
Snadné kytarové skladbičky 1 - Stanislav Juřica
Neohodnoceno
  • Snadné kytarové skladbičky vznikaly podle potřeby žáků zlepšit tvoření tónů a tím i funkci pravé ruky, zlepšit pozici prstů na hmatníku a zdokonalit základní prvky kytarové hry. 
  • Každá skladbička má určitý metodický záměr, ale nejsou to etudy, nýbrž přednesové skladbičky a proto je potřeba zahrát je nejen správně technicky, ale podporovat přitom také spontánní dětskou muzikalitu.
  • Všechny skladby jsou doplněny stručnou metodickou poznámkou, která vychází z podstaty tvůrčího záměru upevnit základní návyky kytarové hry.
  • Skladbičky jsou napsány pro začínající kytaristy, jsou určeny pro žáky Základních uměleckých škol 1. a 2. ročníku ve věku 8–10 let a tento titul je vhodným instruktivním doplňkem jakékoliv kytarové školy pro začátečníky.

Stanislav Juřica (*1944) je hudební skladatel a pedagog, který učil hru na klasickou kytaru na konzervatoři v Pardubicích v letech 1978-2018. Byl spoluzakladatelem Mezinárodního kytarového festivalu s mistrovskými kurzy v Mikulově, který dodnes patří mezi špičkové kytarové akce v Evropě. Známé jsou jeho publikace v oblasti instruktivní kytarové literatury a transkripce renesanční a barokní hudby kytarového a loutnového typu.

 Seznam skladeb:

Vzpomínka / Reminiscence / Erinnerung Vrabčák / Sparrow / Der Sperling
Sněženka / Snowdrop / Das Schneeglöckchen Prosím, prosím / Please, Please / Bitte, bitte
Zvony / Bells / Die Glocken Podzimní stráň / Autumn Hillside / Die Herbstwiese
Tanečnice / Dancer / Die Tänzerin Leknín / Waterlily / Die Seerose
Smutný slon / Sad Elephant / Der traurige Elefant Hrátky / Games / Die Spiele
Pohlazení / Caress / Das Streicheln Tango / Tango / Tango
Balada / Ballad / Ballade „Smutno je mi,“ říká datel / “Sad, I am,” Says the Woodpecker / „Ich bin traurig,“ sagt der Sp
Indiánská píseň starého válečníka / Old Indian Warrior’s Song / Indianisches Lied eines alten Kriegers

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: