HOHNER CHROMETTA 14 C-dur chromatická foukací harmonika

Kód: M25701
Neohodnoceno
Značka: Hohner
2 890 Kč 2 388,43 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Harmonika s chromatickým systémem ladění, se 14 otvory a s přelaďovačem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Harmonika s chromatickým systémem ladění, 14 otvorů s přelaďovačem, 56 plátků, mosazné hlásky 1.05mm, hřeben vyrobený z plastu, kvalitní kovový kryt, harmonika hraje všechny durové a harmonické mollové stupnice, délka 19cm, ladění C.

 Chromatiky se kdysi hodně využívaly v Country, ale dnes je najdete většinou v Jazzu. Již z názvu plyne, že se vyznačují kompletní chromatickou stupnicí - jakoby jste šli prstem po klaviatuře a hráli postupně všechny bílé i černé klávesy. Můžete hrát tóny tahané i foukané, nebo jen foukané. Některé chromatiky jsou navíc vybaveny tzv. registrem - malou páčkou na straně, která po stlačení umožňuje přeladění celé harmoniky o půl tónu výš.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
  • Není mnoho firem, které by se mohly chlubit tak dlouhou a bohatou histroií, jakou má německá značka Hohner. Harmoniky, akordeony a kytary té nejvyšší kvality se zde vyrábí již od roku 1857.
  • Stěžejním artiklem vznikajícím v továrnách Hohner jsou foukací harmoniky a akordeony. Foukací harmoniku dnes můžeme nalézt prakticky v jakémkoliv hudebním stylu a proto firma Hohner nabízí skutečně širokou škálu těchto osobitých nástrojů. Harmoniky jsou vyráběny pomocí nejnovějších metod, ale zároveň s velkou úctou k tradicím. O jejich oblibě a nepochybné kvalitě vypovídá i fakt, že foukací harmoniky Hohner používá celá řada světových umělců, mezi nimiž nechybí ani legendární hráč Charlie McCoy.
  • Akordeony Hohner patří také ve světě hudebních nástrojů k tomu nejlepšímu a i zde firma nabízí pestrou škálu typů a modelů. Nemalá je ovšem i nabídka dalších nástrojů, jako jsou akustické kytary, klasické kytary či proslulé "headless" elektrické kytary a baskytary. Ty můžete znát zejména z rukou hráčů jako je např. Mark Knopfler či z našich končin např. Jožo Ráž, Vilém Čok či Bruno Kovařík z Hypnos.
  • Firma Hohner dále nabízí i kvalitní bluegrassové nástroje jako banja či mandolíny.